
KOLEKCIJA
T U
Kolekcijos temos aktualumą lėmė žmonių turinčių regos negalią socialinė atskirtis. Dažnai mados kolekcijos, meno parodos, fotografijos mus pasiekia regimąją patirtimi, tačiau regos netekę asmenys praranda tai – jie praranda teisę būti pilnavertiškais visuomenės dalyviais. Tai įrodo, kad rega yra ne tik pojūtis padedantis suvokti šviesą, spalvas, bet tai yra ir būdas padedantis išvengti socialinės atskirties. Ši interaktyvi mados kolekcija TU – tai socialinis projektas skirtas regėjimo negalią turintiems žmonėms, skatinant neregių ir silpnaregių integraciją ir meno pažinimą. Taip pat ši kolekcija skirta ir regintiesiems, kuriems yra suteikiama galimybė per mados objektus pažinti kitokią realybę: kuri galbūt nėra tokia ryški, aiški ir spalvota. Socialinio projekto esmė – sukurti parodą prieinamą visiems, neišskiriant, o normalizuojant negalią.
KOLEKCIJOS T U
PRISTATOMASIS VIDEO
KAIP VAIZDĄ MATO SILPNAREGIAI
Aklieji ir silpnaregiai informacijos prieinamumo prasme yra labai pažeidžiama visuomenės dalis. Jų dalyvavimas meno kūrimo ir jo pažinimo procese yra labai apribotas: jie negali tinkamai apžiūrėti meno eksponatų, jiems sunku garantuoti lygias teisias, kaip ir visiems dalyviams. Todėl svarbu pritaikyti ir paaiškinti kolekcijos modelių vizualią: formą, spalvą, medžiagiškumą, idėją ir prasmę. Silpnaregiams orientuotis aplinkoje padeda spalvų kontrastai kaip juoda/balta, kokia ir yra kolekcijos spalvinė gama. Lytėjimui išgauti, aprangos modeliuose buvo panaudotos įvairios medžiagos, ne tik tekstilė, bet ir lakas, metalas, sagos, užtrauktukai, dažai, laidų dirželiai.










INTERKATYVI KOLEKCIJA
Kolekcijos plakatas inspiruotas Pantone (sistematizuotos spalvų sistemos ir organizacijos), kuri kiekvienais metais išrenka tendencingą spalvą. Mano idėja – kitų metų tendencija – juoda spalva, kuri parodo, kad juoda tai nauja negalios normalizavimo spalva. Aprangos modelius dengia stilizuota sienelė, kuri parodo regintiesiems kaip tą patį vaizdą mato silpnaregiai. Sienelėje išpjauti kvadratai tai – sąsaja su pikseliais, pro kuriuos regintieji gali matyti realų vaizdą. Pikseliai vaizduojami ir pakvietimuose, kuriuose visos kolekcijos nuotraukos – pikseliuotos, siekiant intriguoti parodos lankytoją. Stipresniam modelių suvokimui prisideda garsas bei skirtingi kvapai.

